Ten Rengine Göre Parfüm Tercihleri

Ten Rengine Göre Parfüm Tercihleri

Ten rengi, kişiye özel parfüm seçimlerinde oldukça önem taşır. Kuşkusuz, birçoğumuz, en az bir kere; çevremizdeki insanların kokularının cazibesine kapılarak sonu hüsran ile biten parfüm alışverişi deneyimi yaşamışızdır. Karakteristik kokuya ulaşmada, kişisel zevklerin haricinde dikkat edilmesi gereken birçok detay daha bulunmaktadır. Bu noktada, gözden kaçırdığımız noktalardan biri de kişiler arasında değişiklik gösteren ten rengi ve ten rengine bağlı olarak koku moleküllerinin yapısında gözlemlenen farklılıklardır. Sizler için uygun olduğunu düşündüğümüz koku fikirlerini ten ve cilt yapılarına göre kategorilere ayırdık. Yazımız, karakteristik parfüm seçimi yapabilmeniz yolunda yardımınıza koşacak. Keyifli okumalar diliyoruz.

Beyaz Tenliler İçin Parfüm Tercihleri

Teniniz açık ve cildiniz kuruysa; çiçeksi ve meyve özlü kokuların tercihi yerinde olacaktır. Beyaz tenli kadınların dikkat etmesi gereken unsurların başında; turunçgil ailesine mensup herhangi bir kokuyu, güneş ışınları altında kullanmaması gerektiğidir. Uyarının temel sebebi ise, ciltte oluşma riski bulunan lekelenmelerin önüne geçmektir.

Esmer Tenliler İçin Parfüm Seçimi

Esmer tenli ve yağlı cilde sahip kadınların, gül ve yasemin kokularının ağırlıklı olduğu parfümleri tercih etmemesi gerekir. Esmer tenli kadınların baharatlı ve şekerli notalar barındıran parfümlerden kaçınmasını öneriyoruz. Ağır ve yoğun kokulardan ziyade turunçgil ailesi olarak tabir edilen fresh kokular teniniz ile bütünleşecektir.

Buğday Tenliler İçin Parfüm Önerisi

Ciltleri nemli ve beyaz/buğday denli kadınlar ise; baharatlı, çiçeksi, vanilyalı ya da fresh kokuları tercih edebilir. Buğday tenli kadınlar; çiçeksi ve baharatlı kokuları rahatlıkla tercih edebilir. Ancak ter bezleri fazla çalışan buğday tenli kadınların, içeriğinde gül olan parfümlerden uzak durması önerilir. Çünkü gül, gül ağacı özü, gül suyu vb. içeren parfümler, ter ile birleşince tende ekşimeyi andıran kokulara dönüşür. 

 

Etiketler: Ten Rengine Göre Parfüm Tercihleri
Kasım 28, 2020
Listeye dön