Parfüm Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Parfüm Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Parfüm Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Herkes, kendi için uygun bulduğu koku ile bir an önce tanışmak ister. Koku, imzanızdır. Karakteristik kokuya ulaşma noktasında başarıya ulaşmak için dikkat edilmesi gereken birkaç detay bulunmaktadır. Teninizi doğru koku ile buluşturmanızda, parfümü oluşturan notalar, ten renginiz, cilt özellikleriniz, zaman ve mekan gibi değişkenlerin yanında saklama koşulları, uygulama bölgeleri ve giysiler üzerinde kullanımı gibi unsurlar da oldukça önemlidir. Yazımızda; parfümleri saklama koşulları, vücutta etki edecek uygulama alanları ve kıyafetler üzerinde kullanımı gibi noktalara değindik.

Parfümler Nasıl Muhafaza Edilmeli?

Her üründe olduğu gibi parfümlerde de paketin açılması ile başlayan bir son tüketim tarihi bulunuyor ancak kullanılan kimyasalların kalitesine göre, parfümlerin kullanım süresi 36 aya kadar uzayabiliyor. Pekala, parfümün yapısının bozulmaması için son tüketim tarihi tek başına yeterli mi? Hayır. Parfümlerin uzun ömürlü olması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor:

-Parfümler, yüksek ısı değişimlerine maruz bırakılmamalı.

-Serin ve güneş ışığı almayan yerlerde saklanmalı. Gardırop veya parfüm kutusu işinde saklanması ideal olanıdır.

-Nemli yerlerde muhafaza edilmemeli.

Parfümler Kıyafet Üzerinde Nasıl Uygulanmalı?

Giysilerin kumaşı ve yapısı değişkenlik gösterir. Bu duruma paralel olarak parfümün, kıyafetler üzerinde uygulama alanları da farklılaşmaktadır. Parfüm; ceket, mont ve elbiselerin iç bölgelerine uygulanmalıdır. İpek veya saten bir kumaşa parfüm sıkılması, lekelenmelere sebep olduğu için uygun görülmemektedir. Kişiler, birden fazla koku kullanıyorsa, kıyafetler yıkanmadan üst üste başka kokuların kullanımı, istenmeyen koku oluşumlarına sebebiyet vereceği için uygulamalar arasında mutlaka giysilerin yıkanması önerilmektedir.

Parfümlerin Vücuttaki Etkili Kullanım Bölgeleri

Koltuk altları, boynun arkası, göbek, kulak arkası ve göğüs arası; vücutta, yüksek ısılı ve nemli bölgeler olarak bilindiği için doğru parfüm uygulama alanlarıdır. Bilek içleri, şakaklar, saç ve dirsek bölgeleri ise uzmanlar tarafından önerilen diğer bölgelerdir. 

 

Etiketler: Parfüm Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kasım 28, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR