Cilt Özelliklerine Göre Parfüm Kullanımı

Cilt Özelliklerine Göre Parfüm Kullanımı

Cilt Özelliklerine Göre Parfüm Kullanımı

Günümüzde, markalar tarafından her zevke ve kesime hitap edecek birçok parfüm üretilmektedir. Pekala, sizin teninizle bütünleşerek sosyal çevrenizde adınız ile anılmasını istediğiniz bir parfüm var mı? Cevabınız; “Evet” ise doğru adrestesiniz. Değişen cilt özelliklerine göre kokuların nasıl kullanılması gerektiğini sizler için derledik. Keyifli okumalar diliyoruz.

Yağlı ve Karma Ciltler

Parfümün kalıcılığını etkileyen detayların başında, kullanıcıların cildini oluşturan derinin sahip olduğu özellikler gelmektedir. Yağlı ve karma yapıdaki deriler, kuru ciltlere oranla kokuyu daha iyi yansıtır. Kokuyu oluşturan kimyasal bileşenler, yağlı cilde rahatlıkla tutunur. Turunçgil ailesine mensup ve fresh kokular, teniniz ile bütünleşerek sizi daha iyi yansıtacaktır.

Kuru ve Hassas Ciltler İçin Parfüm Seçenekleri

Nemsiz ve kuru ciltlerde koku molekülleri, kalıcılığını yeteri kadar gösteremez. Yeterli nem oranına sahip olmayan, kuru ve hassas olarak tabir edilen cilt özelliklerine sahip kişilerde, parfümlerin kalıcılık oranı azalmaktadır. Kuru cilde sahip kullanıcılara, alt notalarında tütün ve misk otu gibi yüksek kalıcılık oranına sahip ve yoğunluğu yüksek parfümlere yönelmesini tavsiye ediyoruz.

 

Doğru Parfüm Kullanımı

Cilt yapısından bağımsız olarak, her vücutta yüksek ısılı ve nemli bölgeler adıyla doğru parfüm uygulama alanları bulunmaktadır.  Parfümün notalarını bir araya getiren koku molekülleri, etkilerini söz konusu alanlarda daha iyi gösterebilmektedir. Bu doğrultuda koltuk altları, boyun arkası, şakaklar, kulak arkası ve bilekler parfümün etkisini yansıtacak en iyi uygulama bölgeleridir.

Cilt özellikleri ve vücuttaki parfüm uygulama bölgeleri haricinde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise; sağlıklı beslenmedir. Alkol, sigara ya da zararlı madde kullanarak beden ve cilt sağlığını olumsuz yönde etkileyen insanlar ile sağlıklı beslenme alışkanlığına sahip bireyler arasında, parfüm kullanımı ve sonuçları anlamında farklılıklar yaşanması olasıdır. 

 

Etiketler: Cilt Özelliklerine Göre Parfüm Kullanımı
Kasım 28, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR