Blog Başlık

 • Kasım 28, 2020

  Günümüzde, markalar tarafından her zevke ve kesime hitap edecek birçok parfüm üretilmektedir. Pekala, sizin teninizle bütünleşerek sosyal çevrenizde adınız ile anılmasını istediğiniz bir parfüm var mı? Cevabınız; “Evet” ise doğru adrestesiniz. Değişen cilt özelliklerine göre kokuların nasıl kullanılması gerektiğini sizler için derledik. Keyifli okumalar diliyoruz.

  Cilt Özelliklerine Göre Parfüm Kullanımı
 • Kasım 28, 2020

  Giysilerin kumaşı ve yapısı değişkenlik gösterir. Bu duruma paralel olarak parfümün, kıyafetler üzerinde uygulama alanları da farklılaşmaktadır. Parfüm; ceket, mont ve elbiselerin iç bölgelerine uygulanmalıdır. İpek veya saten bir kumaşa parfüm sıkılması, lekelenmelere sebep olduğu için uygun görülmemektedir. Kişiler, birden fazla koku kullanıyorsa, kıyafetler yıkanmadan üst üste başka kokuların kullanımı, istenmeyen koku oluşumlarına sebebiyet vereceği için uygulamalar arasında mutlaka giysilerin yıkanması önerilmektedir.

  Parfüm Hakkında Bilinmesi Gerekenler
 • Kasım 28, 2020

  Erkekler ve kadınlar arasında bulunan hormonal farklar, koku kullanımında etkili olmaktadır. Erkeklere özgü üretilen kokular, genel itibariyle; ağır ve keskindir. Odunsu kokulara sahip parfümler, erkek teninde kendini daha iyi yansıtmaktadır. Kadın parfümlerinde ise notalar; şekerli ve çiçeksi kokular etrafında şekillenir. Parfüm üreticileri, üretimler sırasında cinsiyetler arasında görülen fiziksel farklılıkları da dikkate almaktadır. Erkeklerin, kadınlara nazaran daha iri yapıda olması parfüm şişelerinin dizaynına yansıtılmıştır. Kadınların parfüm şişeleriyle ambalajları ise daha narin, can alıcı ve özenli bir şekilde hazırlanmaktadır.

  Erkek ve Kadın Parfümlerinde Kullanım Farklılıkları
 • Kasım 28, 2020

  Ten rengi, kişiye özel parfüm seçimlerinde oldukça önem taşır. Kuşkusuz, birçoğumuz, en az bir kere; çevremizdeki insanların kokularının cazibesine kapılarak sonu hüsran ile biten parfüm alışverişi deneyimi yaşamışızdır. Karakteristik kokuya ulaşmada, kişisel zevklerin haricinde dikkat edilmesi gereken birçok detay daha bulunmaktadır.

  Ten Rengine Göre Parfüm Tercihleri
 • Kasım 28, 2020

  Hayatında en az bir kez, parfüm şişesi veya ambalajı incelemiş biri, anlamlandıramadığı birtakım simge ve terimlerle karşılaşmıştır. Söz konusu simge ve terimler, parfüm çeşitliliğini nitelemek için kullanılmaktadır. Parfüm çeşitliliğinde ölçüt olan oranlar ise parfümün kalıcılığına dair bilgi vermektedir. Bilindiği üzere, kalıcılık oranı yükseldikçe parfümün satış fiyatı da doğru orantılı bir şekilde artmaktadır. Yazımızda parfümlerin, sahip oldukları esans yoğunluğuna göre ayrıldığı kategorilerden söz ettik. Keyifli okumalar diliyoruz.

  Parfümlerde EDP-EDT-EDC Nedir ve Farkları Nelerdir?
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR